фурнітура для меблів

Фурнітура для меблів – яка вона буває

Багатьох сьогодні цікавить таке питання як фурнітура для меблів. Адже від цього буде залежати не тільки естетичний вигляд виробу але й його робота та зручність у використанні. На ринку зараз дуже багато якісної фурнітури. Інша річ, що деякі виробники стараються зекономити та комплектують меблі дешевими китайськими елементами. На перший погляд така фурнітура виглядає досить непогано та на практиці швидко виходить з ладу. До того ж знайти ій заміну не так просто. Оскільки реалізується вона тільки оптовими партіями.

фурнітура для меблів

Про те якщо знати що вибирати та нюанси на які можна звернути увагу, то цілком можливо вибрати меблі з нормальною фурнітурою. В цій публікації ми відкриємо деякі моменти, які можуть показати наскільки якісна та чи інша фурнітура. Адже не всі виробники пропонують разом зі своїми меблями неякісну фурнітура. Знаючи на що в першу чергу звертати увагу Ви зможете купити якісні та практичні меблі.

Завіси як меблева фурнітура

Почнемо з завіс. Оскільки це є невід’ємною частиною розпашних шаф, тумбочок чи інших меблевих виробів. За розмірами вони поділяються на маленькі (25 мм) в діаметрі та великі (35мм). Крім цього, завіси діляться на такі, що можуть відкривати дверцята під різними кутами – пів плити, кутові, прямі то що. Завіси бувають самодотягуючими та звичайними. Цей фактор впливає швидше на зручність в експлуатації ніж на якість.

завіси

Насправді при виборі меблів в першу чергу потрібно звертати увагу на те з чого зроблені фасади. Якщо вони легкі то будь-які завіси будуть працювати нормально. І навпаки, якщо дверцята надто важкі, то які б завіси там не стояли, вони будуть швидко ламатися. Якщо, наприклад, Ви робите меблі самостійно, то краще ставити завіси (35 мм). З відбійником чи без – залежить від фінансових можливостей.

Подивіться це відео:

Елемент меблевої фурнітури – направляючі

Важливим моментом в меблевій фурнітура є направляючі. Адже на шухляди завжди йде найбільша нагрузка. Направляючі типу рейок вже відходять у минуле. Сьогодні на ринку можна зустріти два види направляючих – телескопічні  та роликові. Насправді як ті, так і інші мають свої плюси та мінуси. Наприклад, поляки виготовляють дуже якісні меблі зі звичайними роликовими направляючими. В той же час українські виробники вже майже повністю перейшли на дорогі телескопічні направляючи повного висуву.

роликові направляючі

Телескопічні направляючі бувають різних розмірів. Вони так само як завіси бувають з самодотягуючими механізмами. Проте такі коштують дорожче. Якщо Ви вже вирішили ставити такі направляючі, то повинні бути впевнені в точності розмірів майже на 100 відсотків. А цього дотримуються далеко не всі виробники та приватні майстри. В результаті направляюча з безшумної може перетворитися на скрипучу.

телескопічні направляючі

Відео про телескопічні направляючі:

Непоганим варіантом можуть стати направляючі типу метабокс. Це такий собі середній варіант. Недорогі та в той же час міцні і надійні. Метабокс передбачає що шухляда буде майже повністю з металевого корпусу. Дно таких шухлядок може бути тільки з ДСП. Ролики вмонтовані вже в самому металевому корпусі. Такі шухляди дуже легко регулювати спеціальними болтами що кріпляться з тильної сторони фасаду.

направляючі метабокс

А як що до ручок?

Важливим елементом меблевої фурнітури є ручки. Їх вибирають на свій смак. Та все-таки є кілька нюансів на які варто звернути увагу. Зараз дуже багато виробників хитрують. На вигляд ручка може бути неначе з металу латуні  чи бронзи. А насправді це буде якийсь незрозумілий сплав китайського виробництва. При цьому ручки будуть кріпиться болтами наче в справжній метал. Проте при невеликій нагрузці така ручка зламається. Найгірше те що люди думають начебто вони металеві та зовсім не вважають на такі ручки.

ручки

Найкращим варіантом цього виду меблевої фурнітури будуть дійсно металеві ручки що кріпляться двома болтами. Найгіршим, будуть ручки які кріпляться саморізами. Це можуть бути пластмасові, пластикові, деревянні або ще якісь тому подібні ручки. Якщо, в домі є малі діти, то краще використовувати такі ручки де нестандартна різьба, або ті що крутяться кругом своєї осі.

Відеоогляд ручок:

Ще один елемент фурнітури – меблеві ніжки

Деякі тумбочки, наприклад, нижні кухонні модулі інколи потрібно ставити на ніжках. Вони також відносяться до елементів фурнітури. Бувають пластмасовими, переважно чорного кольору. В цьому випадку с переді їх потрібно закривати цоколем. Такі ніжки часто використовують при виробництві фабричних кухонь. Крім цього, ніжки можуть бути металевими, або комбінованими метал + скло. Інколи, щоб зекономити на фурнітурі, виробники комбінують ці деталі меблевої фурнітури – з заді ставлять чорні пластмасові ніжки, а передні – металеві.

меблеві ніжки чорнові

Додайте в свй дім більше світла

Одним з елементів меблевої фурнітури є підсвітка. Раніше вона не так активно використовувалася. Проте сьогодні виробники використовують в моделях меблів підсвітку досить часто. Підсвітка для меблів може бути двох видів. Галогенова кругла підсвітка. Або сучасна стрічка ЛЕД – підсвітка.

лед підсвітка меблів

Насправді меблевої фурнітури дуже багато. Тим більше, що постійно випускаються нові варіанти меблевої фурнітури. Тут ми розглянули відносно просту фурнітуру. В магазинах Ви можете знайти досить складні завіси та механізми-трансформери, для монтажу яких необхідно мати спеціальний інструмент або викликати майстрів представників виробника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *