меблі своїми руками

Як зробити меблі своїми руками

Вітаю Вас шановні читачі блогу та гості нашого інтернет-магазину. Ми починаємо цикл публікацій – цікаве про меблі. Напевно буде справедливо розпочати з такого популярного питання – як зробити меблі своїми руками.

Наш інтернет-магазин пропонує меблі відомих українських брендів. Крім цього, ми виготовляємо меблі за індивідуальним замовленням. Найкраще було б замовити меблеві вироби в наших спеціалістів. Та якщо Ви все таки хочете зробити меблі своїми руками – читайте цю статтю до кінця.

 

як зробити меблі

Наші дизайнери починають з того що вимірюють приміщення де будуть стояти меблі. При цьому, враховують не тільки ширину, висоту і глибину, а відхилення кута, нахил підлоги чи стіни.

Якщо ви збираєтесь вмонтувати меблі, які зробите своїми руками в нішу. Наприклад, шафу-купе, чи розпашну, немає значення. Важливо добре все виміряти – діагональ, ширину в трьох точках (низ, верх, середина).

Маючи на руках такі розміри можна приступати до виготовлення меблів. Для початку варто зробити проект. Наприклад, намалювати його на звичайному аркуші пареру перенісши всі розміри. Також можна скористатися платною чи безплатною програмою. Наприклад, Pro 100, яку можна без проблем скачати в інтернеті.

Потрібна спецефікація ДСП

Дизайнери роблять специфікацію. Це дозволяє використати максимально точну кількість плити (без переросходу). До того ж текстура плити буде одинаковою по цілому виробі.

Та що ж робити людині яка не розбирається в меблевій справі, але хоче зробити меблі своїми руками. Вихід простий. Зі своїм проектом чи малюнком необхідно звернутися в фірму по продажі та роскрою плити ДСП та ДВП. Як правило, такі є в кожному місті. Там, спеціалісь який поиймає замовлення повинен зробити вам детальну карту розкрою для погодження. Збережіть цей аркуш, який пізніше стане мапою при виготовленні меблів своїми руками.

Замовляємо матеріали для майбутніх меблів

Отже. Ви вже замовили корпус виробу. Це майже половина справи. Залишились фасади та фурнітура. Поки підходить ваша черга на порізку ДСП можна зайнятися пошуком фасадів.

Тут можливо кілька варіантів. В залежності від того що вам потрібно. Мається на увазі який вид меблів. Розглянемо по порядку.

Деякі принципи виготовлення меблів можете побачити в цьому відео:

Шафа купе своїми руками

Для того щоб зробити шафу-купе Вам необхідно дві речі – корпус та фасади. Порізку корпуса ми вже замовили. Не рекомендую замовляти фасади там де є порізка плити. З одного боку це зручно бо все в одному місці. З іншого – в таких випадках ви завжди переплачуєте. Краще поки чекаєте на порізку пошукати дилера, який займається суто фасадами до шаф-купе.

 

шафа-купе своїми руками
шафа – купе

Для того щоб придбати двері до такої шафи вам необхідно лише вказати розміри виробу. Фасади та всі комплектуючі до них продаються разом. Пізніше коли вже буде готовий корпус вам залишеться лише прикрутити дві направляючі та вставити туди даері до шафи-купе.

Кухня своїми руками

Тут можливі два варіанти. Перший – замовити фасади з ДСП там де виконується порізка корпусу. На виході ви отримаєте кромковані зі всіх сторін дверцята та фасади шухлядок лише без будь-яких отворів під завіси чи ручки. Всі отвори доведеться робити самостійно.

кухня виготовлена на замовлення
кухня

Не рекомендується замовляти фасад ширший ніж 50 см. Краще розділити його на дві штуки.

Інший варіант МДФ фасади. Їх скоріше за все доведеться замовляти в іншому місці. Якщо дозволяють фінанси, то краще купити фарбовані МДФ фасади. Як і в першому випадку ви отримаєте готові фарбовані чи плівкові МДФ  плити по розмірах але без отворів.

Після того як ми замовили порізку плити та фасади йдемо в фурнітурний магазин.

Перелік необхідної фурнітури:

 • Конфірмати з розрахунку три на одну основу та вісім на шухляду
 • Меблеві ніжки – 4 на кухонну тумбочку, 6-8 на розпашну шафу, 8-10 на шафу-купе
 • Завіси для дверцят з розрахунку 3 шт якщо фасад висотою 1м, 4 шт – фасад півтора і більше м, 2 завіси якщо фасад до 1м.
 • Направляючі якщо в ваших меблях передбачені шухляди. Щоб визначити розмір направляючих необхідно виміряти боковину  та залишити хоча б два сантиметри запасу.
 • Вам також будуть необхідні саморізи. 3 х 30 для кріплення фасаду шухлядки до корпусу з розрахунку 2 на одну шухлядку. 3 х 16 для кріплення завіс та направляючих – 4 шт на одиницю. 2.5 х 3 для кріплення задньої стінки ДВП – через кожних 4 – 7 см.
 • Дюбеля 6 х 10
 • Монтажна планка для навісних тумб та кронштейни до неї.
 • Полкотримачі – 4 шт на одну полку
ніжки
мебельні ножки
завіси
Завіси
конвірмати для меблів
конфірмати

Після того як вся необхідна фурнітура закуплена нам необхідно підготувати інструмент

 • Шурупокрут з насадками – PZ-1, PZ-2, та шестигранник під конфірмати.
 • Рулетка та олівець чи маркер
 • Молоток
 • Рівень
 • Саердло – конфірматне в залежності від куплених конфірматів 0.4 або 0.5  мм.
 • Фреза для завіс

Після того як порізка плити виконана та деталі на місці – сортуємо елементи

Шафа-купе переважно складається з таких елементів
 1. Боковина
 2. Кришка
 3. Дно
 4. Основи
 5. Полки
 6. Нижні цоколі
схема шафи купе
елементи шафи купе
Кухонна тумба нижня
 1. Дві боковини
 2. Одна основа
 3. Одна полка
 4. Один цоколь
 5. Дві поперечні царги
схема зборки кухонної нижньої тумби
елементи нижньої тумби
Кухонна тумба верхня
 1. Дві боковини
 2. Дві основи
 3. Полки
схема зборки верхньої кухонної тумби
елементи тумби верхньої

Після того як елементи посортовані беремся за складання виробу. Для початку розмічаємо на боковинах поперечні лінії та сверлимо отвори під конфірмати. Далі, переносимо отвори на основи та знову досверлюємо. Після цього скручуємо основу з боковиною використовуючи конфірмати. По такому самому принципу кріпимо кришки, дно, цоколя та інші елементи.

Тепер в нас з’явилася готова коробка меблів які ми стараємося зробити своїми руками. Міряємо діагональ корпусу (обов’язково) та з допомогою саморізів 2.5 х 3 та насадки PZ-1 кріпимо двп до корпусу. В торці цоколя та боковин знизу вбиваємо ніжки.

Після всіх цих кроків можемо піднімати корпус. Можливо таке що висота кімнати не дозволить підняти виріб. В такому випадку прийдеться збирати настоячи та кріпити деталі не конфірматами а кутниками. Та для такої роботи Вам потрібен напарник.

З шафою-купе яку Ви вже майже зробили своїми руками все просто. Кріпите верхню рейку до кришки впритик саморізами 3 х 16. Нижню шину також кріпите саморізами, але відступеєте 16 мм від краю.

З тумбами для кухні трохи складніше, але порядок дій такий:
 • Скручуються нижні тумби
 • Скріплюються між собою саморізами або міжсекційними стяжками.
 • Виставляється стільниця в якій необхідно попередньо зробити отвори під мийку та варочну поверхню.
 • Якщо можливо стільниця має бути суцільною.
 • Кріпиться стільниця знизу саморізами 2.5 х 3.
 • На стіну за допомогою дюбелів та рівня кріпиться монтажна планка
 • Далі, вішаються та регулюються за допомогою кронштейнів, верхні тумбочки
 • Висота верхніх модулів регулюється. Та по стандарту між стільницею та низом верхньої тумби повинно залишатися 60 см.
 • Всі верхні модулі скручуються між собою саморізами або міжсекційними стяжками.
Робимо фасади

Після того як Ви змонтували меблі своїми руками залишилося підготувати та прикріпити фасади. Ця операція може зайняти дуже багато часу, якщо ви ніколи не мали з таким справи.

Справа в тому що потрібно свердлити отвори під завіси в фасадах. Саме тут нам на допомогу прийде фреза, яку можна вставляти в дрель або шурупокрут. В ідеалі було б мати ручний фрезерний станок, або доступ до стаціонарного. Там все просто. Виставляєте необхідну для завіси глубину і робите отвір. Працюючи з дрелью фасад можна легко зіпсувати. Тому, перед тим як робити отвори слід потренуватися на чорнових деталях.

На тильній стороні фасаду з тої сторони де повинні бути завіси проводиться лінія – 33 ми від краю. На лінії, там де хочете розмістити завісу необхідно зробити позначку, свердлом, наприклад. Після цього можна робити отвір під завісу.

Після того як отвори готові, вставляємо туди завіси і фіксуємо їх за допомогою шурупів 16 мм. Далі приставляємо дверку з завісами до боковини тумбочки та кріпимо тими ж саморізами. В кінці, нам залишається лише закріпити вибрані ручки.

По такому ж принципу виготовляються будь-які корпусні меблі з розпашними дверцятами

Трохи більше роботи з шухлядками якщо вони передбачені в ваших меблях. На цю тему є багато інформації в інтернеті. Навіть в тому ж Ютубі можна знайти безліч роликів з порадами. Про те, краще не видумувати велосипед та зробити все старим перевіреним способом.

Найперше, необхідно розмітити боковини тумби під шухляди. Прикрутити до цих ліній направляючі, а вже потім зібрати тумбочку.

Корпуса шухляд

Необхідно просвердлити деталі та з допомогою конфірматів зібрати ящики.

Дно можна робити з ДВП, яку кріплять саморізами, або ж із ДСП та закріпити його конфірматами. В другому варіанті шухлядка буде набагато важчою.

 • Корпуса шухляд необхідно поикрутити до направляючих що в тумбі.
 • В фасадах зробити отвори під ручки, але самі ручки не кріпити, поки що.
 • Найкраще виставляти фасад приклеївши його до корпуса за допомогою двосторонньої липкої стрічки.
 • Після того як фасад виставлений його кріплять з середини шухляди саморізом 30 мм.(2 шт).
 • Дальше, свердлимо отвори крізь фасад та корпус шухляди і болтами кріпимо ручку, яка ще сильніше притягує фасад до корпусу.

Чесно кажучи зробити меблі своїми руками досить важко. Можна не врахувати багато деталей які пізніше негативно скажуться на функціонуванні виробу. Надіємось наша публікація допоможе Вам уникнути багатьох помилок. Ми завжди відкриті до спілкування. Якщо щось не зрозуміло дзвоніть нам в робочий час. А ще краще, задавайте запитання в коментарях, щоб інші користувачі могли знаходити відповідь на питання – як зробит меблі своїми руками.

 

Якщо у Вас залишились запитання вкажіть свій номер телефону в поле нижче. Наш спеціаліст передзвоне і дасть вичерпну відповідь на всі запитання.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Ви також можете зателефонувати нам за одним з цих номерів:

+380951920485

+380673050642

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *